אודות משק ליבה

תמרים זה אנחנו!

משק משפחתי

שלושה דורות של אהבה לגידול תמרים בבקעת הירדן לא הולכים ברגל. הם נוסעים בטרקטור.

אי-שם בתחילת שנות השבעים, נפגשו בבקעת הירדן מושבניק מהגליל וירושלמית חרוצה, והתאהבו. התאהבו בבקעה, בטבע ובחקלאות. מאז, כבר 3 דורות שמשק ליבה מגדל פירות שונים, ובעיקר תמרים טעימים ועסיסיים, ומביא לכל בית בישראל פירות טריים ומתוקים בסטנדרט יצוא היישר מהמטע.

המשק המשפחתי ממושב פצאל נמצא בתוך שמורת טבע ענקית על גדות נהר הירדן, ומושקה ממי הנהר. המים הזכים, יחד עם האקלים החם והאדמה המינרלית, יוצרים תמרים מעולים עם טעם מיוחד. כך, על פני עשרות דונמים של אדמה פורה, מגדלים במשק ליבה מטעי תמרים מזנים מובחרים עם ביקוש גדול בארץ ובעולם ומוניטין של תוצרת סופר-איכותית מבקעת הירדן.

חקלאים מלידה

סודות הגידול והטיפוח של התמרים טמונים בתנאי גידול, תשומת לב ומיון קפדני: טירונות קשוחה עם יד רכה.

החקלאים במשפחת ליבה מקפידים על תנאי גידול אופטימליים שמניבים תמרים בשרניים, שמנמנים ומלאי עסיס. הם מטפחים אותם אחד-אחד כדי שיגדלו להיות תמרים ענקיים שמפוצצים בטעם ואהובים במיוחד על משפחות, ספורטאים ומומחי תזונה.

מהרגע שהם רואים ניצני פרי על אשכולות העצים, החקלאים של ליבה מדללים את כמות התמרים על מנת לאפשר להם להיות גדולים ומתוקים במיוחד. הם גודדים (קוטפים) אותם ידנית אחד-אחד בשביל לתת להם תשומת לב ומטפסים על כל עץ עשרות פעמים בשנה כדי לוודא שהתמרים עומדים בסטנדרטים הגבוהים שלהם.

התמרים שהמשק משווק הם סיירת מובחרת של יחידי סגולה שעברו את הטירונות הקשוחה והמיון הקפדני. רק אז הם מוכנים ומזומנים להגיע ללקוחות, לכבוש את לבם, להפתיע אותם בטעם ולתת להם מנה של בריאות ורעננות. העונה הקצרה מתחילה בסוף אוגוסט, אז גודדים החקלאים של ליבה את התמרים מהעצים, ומגיעים עד אליכם עם פרי משובח שהרגע נקטף, במחיר הוגן ובאיכות בינלאומית.

דור העתיד של משפחת ליבה

נעים מאוד, משפחת ליבה

הכירו את האנשים שמסתתרים מאחורי עצי התמרים

משפחת ליבה

מרים וחיים ליבה

הדור המייסד של משק ליבה בפצאל.
כיום שלושת ילדיהם גרים במושב!
חקלאים מאז ומתמיד.

זיו ורחל ליבה

רחל וזיו ליבה

הדור השני,
עובדים בתמרים מעל חמש-עשרה שנה.
זיו עוסק בחקלאות ורחל תדאג שהתמרים יגיעו אליכם הביתה.

שבט ליבה-אדם

שלושה דורות בתמונה אחת,
החיוכים מספרים הכל.

המתנדבים שלנו

חקלאות ישראלית שורשית עם אווירה של בקעת הירדן מביאה אל המשק מתנדבים צעירים שרוצים לקחת חלק בבניית ותנובת הארץ.

אולי לנסיעה בטרקטור, טיפוס על העצים ונשנוש חופשי של תמרים טעימים יש גם חלק בזה…

המתנדבים שלנו
המתנדבים שלנו